Informatie
Bestuur
Commissies
Jeugd
Lidmaatschap
Baan
Golfschool
Diversen
Inschrijven
Golf Links

Uitleg spelvorm DubbelNegen

11 november 2009

Uitleg spelvorm DubbelNegen

Ook in het competitiejaar 2010 zal de gehele Handicap Competitie weer over 18 holes gespeeld worden. Deze 18-holes matchplay competitie wordt door middel van een speciale vorm gespeeld, de DubbelNegen. Over de volledige 18 holes wordt singles gespeeld.

De DubbelNegen gaat dus over 18 holes, deze 18 holes worden achter elkaar doorgespeeld, zonder pauze. En voor de duidelijkheid, niet 9 holes FBBB en 9 holes single, maar 18 holes singles.

De DubbelNegen vorm houdt in dat er een resultaat is over de eerste 9 holes, een resultaat over de tweede 9 holes en over de gehele 18 holes. Zodoende moeten de volledige 18 holes achter elkaar doorgespeeld worden.

De puntentelling is als volgt:

•Voor het winnen van de eerste 9 holes: twee matchpunten.
•Voor het winnen van de tweede 9 holes: twee matchpunten.
•Voor het winnen van de 18 holes: twee matchpunten.
•Bij een gelijke eindstand na 9 holes en/of 18 holes krijgt iedere speler per matchonderdeel één matchpunt.