Frank Duivenvoorden Winnaar Prins Claus Beker
22 juni 2010Op maandag 14 juni 2010 werd op de GC Midden Brabant in Esbeek bij Tilburg om de Prins Clausbeker gespeeld.
Deze unieke wedstrijd is in de jaren ’70 op initiatief van o.a. Simon van der Werf, destijds caddie bij GC Toxandria, in het leven geroepen met goedkeuring van de NGF en bedoeld als jaarlijks terugkerend evenement, exclusief voor medewerkers die in dienst zijn van een golfvereniging. Prins Claus heeft met plezier zijn naam aan de beker willen verbinden en deze zelfs wel eens uitgereikt. Heel lang waren het de oude clubs, als de Koninklijke Haagsche, Toxandria, de Eindhovensche en de Rosendaelsche GC, die beurtelings gastheer waren voor deze wedstrijd. Het waren in die eerste jaren voornamelijk caddies en oud caddies die deelnamen.
Nu bestaat de deelnemerslijst uit greenkeepers, caddiemasters, secretariaatsmedewerkers, clubmanagers, maar ook nog steeds oud caddies. Alle golfclubs in Nederland krijgen jaarlijks een uitnodiging die bestemd is voor iedere medewerker die bij hen op de loonlijst staat.
De laatste jaren is de belangstelling voor deze wedstrijd wat teruggelopen om welke reden dan ook. Heel jammer, want er is altijd plaats voor minstens 80 deelnemers totaal en het zou fantastisch zijn als deze mooie wedstrijd vol ingeschreven werd.
Dit jaar was de aantrekkelijke baan van GC Midden Brabant gastheer en de dag was zeer geslaagd. Het weer was ideaal en de organisatie was prima verzorgd onder leiding van Peter Herreilers.
Er waren twee categorieën: A. 15 spelers hcp 0-18 speelden 18 holes strokeplay zonder handicap verrekening en B. 35 spelershcp 18-36 18 holes stableford.
De Prins Clausbeker werd dit jaar uitgereikt aan de clubmanager van GC Zeegersloot, de heer Frank Duivenvoorden (hcp 4.7) en de eer van de stableford wedstrijd ging met 39 punten naar Jan van Hensbergenhcp 24.9 van GC Noordwijk.
de winnaar van de A categorie: Frank Duivenvoorden en Alfred Touber (NGF)
